Sherlock Holmes 8- Korku Vadisi - Timaş Yayınları

sherlock-holmes-8--korku-vadisi-9789752468825.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Sherlock Holmes 8- Korku Vadisi

Sherlock Holmes en zeki ve en acımasız düşmanı Profesör Moriarty'yle karşılaşıyor.
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Polisiye
Sayfa / Ebat: 168s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’20 / Ocak’20
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-2468-82-5
Barkod: 9789752468825
Orijinal Dil: İngilizce
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Huysuz, karizmatik, kendisi için mutlaka gerekli milyonlarca ayrıntıyı zihin sarayının kıvrımlarında saklayan, yakın dövüş ustası, kimya ve simya üstadı, Baker Sokağı’ndaki 221 B numaralı evin dünyaca ünlü sahibi Sherlock Holmes; komik, heyecanlı ve bir o kadar aksiyon dolu maceralarıyla yeniden okurlarla buluşuyor…

Yeraltı dünyasını onun kontrol ettiğini sadece Sherlock Holmes’ün bildiği Profesör Moriarty masum bir adamın cinayetine karışıyor. Holmes ve Doktor Watson Scotland Yard tarafından cinayeti çözmekle görevlendiriliyorlar. Cinayetin kurbanı John Douglas’ın geçmişini keşfederken Profesör Moriarty’yi de alt etmeye çalışan Holmes’ü zorlu bir vaka bekliyor.  

Sherlock Holmes ve biricik ortağı Doktor Watson’ın maceraları, kaldığı yerden devam ediyor.

Polisiye tarihine damgasını vuran Sir Arthur Conan Doyle’un kaleminden...

Editörün görüşü
Dünyaya mal olmuş, sayısız film, dizi ve tiyatro uyarlamasıyla polisiyenin en popüler kahramanı haline gelmiştir Sherlock Holmes. Ve bu karaktere hayat veren Sir Arthur Conan Doyle polisiye, hatta edebiyat tarihine altın harflerle yazdırmıştır adını. Bu yüzden Sherlock Holmes ve biricik dostu Dr Watson’ın maceraları, polisiye seven herkes için okunması gerekenler listesinin ilk sırasında geliyor. Özenli bir çeviriyle sunduğumuz seride Arthur Conan Doyle’un kaleme aldığı tüm Sherlock Holmes hikâyelerini ve romanlarını bulacaksınız.
En önemli cümle
“En büyük zincirin kuvveti zayıf halkası kadardır.”
Bu kitap neden önemli
-Sherlock Holmes polisiye edebiyatta çığır açmış ünlü bir dedektiftir ve her yaştan okura hitap eder. -Kült bir polisiye karakteri olan Sherlock Holmes'ün maceraları okullarda öğretmenler tarafından öğrencilere tavsiye edilir. -Saffet Günersel'in özenli çevirisiyle hem okuması kolay hem de özgün içeriği korunarak başarılı bir çeviri örneği olarak çalışılmıştır.
Anahtar kelime
Hırsızlık, Ölüm, Polis, Centilmen, Aksiyon, Macera, Polisiye, Cinayet, Gizem, Dedektif, İngiltere, Suç

Diğer kitaplara göz atın