Yazdıklarıyla Yaşayanlar Iı - Timaş Yayınları

yazdiklariyla-yasayanlar-ii-9789752468801.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Yazdıklarıyla Yaşayanlar Iı

Yazdıklarıyla yaşayanların o hep merak ettiğiniz hayatları!
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Biyografi
Sayfa / Ebat: 312s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’20 / Şubat’20
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-2468-80-1
Barkod: 9789752468801
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kendi hayatına uğramayan o mutlu sonları yakalayıp hikâyelerine bağışlayan Jane Austen… Kadınların yazdığı kitaba itibar edilmeyeceğini bildiklerinden erkek isimleriyle edebiyat dünyasına girmek zorunda kalan Bronte Kardeşler… Yazıyı, köyüne gelen bir çerçiden öğrenen büyük yazar Yaşar Kemal… Dünyayı vatanına hasretle terk eden Nazım Hikmet…

Yazdıklarıyla Yaşayanlar 2, ruhunuza dokunan büyük yazarların eserleriyle iç içe geçmiş hayatlarını anlatıyor. Hasan Saraç, okuma serüveninde yazarlarla kurduğu dostluğa okurlarını bir kere daha dahil ediyor.

Altını çizdiğiniz cümlelerin sahiplerini yakından tanımak, hikâyelerinin hikâyelerini dinlemeye devam etmek ve büyük yazarların hayatlarına şahit olmak için Yazdıklarıyla Yaşayanlar 2 doğru bir kitap.

Editörün görüşü
Hasan Saraç, uzun ve nitelikli okuma serüveni boyunca yazarlarla kurduğu bağı okurları için derledi. İsimlerini sıkça duyduğumuz, kitaplarını okuduğumuz, yaşamları yazının etrafında şekillenen büyük yazarların hayatlarına dair bütünlüklü, anlaşılır ve ruhu olan 25 portre yazısı serinin ilk kitabında.
En önemli cümle
“Nasıl yaşadımsa öyle yazdım, nasıl yazdımsa öyle yaşadım.”
Bu kitap neden önemli
Yazarların hayatlarını, onların yazdığı eserlerin doğasına uygun bir şekilde, edebi bir dille ele aldığı için farklı bir çalışma. Yazarların hayatlarını ele alırken kronolojik sıra eserler üzerinden ilerliyor ve hayatlarıyla eserleri ele alınan yazar için daha bütüncül bir hayat hikâyesi çıkıyor ortaya. Bu noktada okura farklı bir bakış sunuyor. Dünya edebiyatındaki popüler yazarları ele aldığından genç okur kitlesi için bir başvuru niteliği taşıyor.
Anahtar kelime
Thomas Mann, Biyografi, Yazarlık, Kitap, Aşk, Psikoloji, Edirne, Sahaflar

Diğer kitaplara göz atın