Uyuyan Peri - Timaş Yayınları

uyuyan-peri-9786257340090.jpg

Uyuyan Peri

Gizemlerle dolu bir vadi, kanlı bir tablo ve tüyler ürpertici bir soruşturma: Uyuyan Peri
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 424s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Eylül’21
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-625-7340-09-0
Barkod: 9786257340090
200.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Peri’nin uykusu belki de ölümün uykusuydu.”

Cehennem Çiçekleri’nin devam kitabı Uyuyan Peri’de Başkomiser Teresa Battaglia, tüyler ürpertici bir soruşturmanın peşinde okuru nefes kesen bir yolculuğa davet ediyor.

Altmışlarının ortasında ve Alzheimer’ın ilk evresinde olan Başkomiser Teresa, yıllardır çözümlenememiş bir cinayet yeniden gündeme gelince soruşturmayı aydınlatmak için görevine döner. İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına ait “Uyuyan Peri” tablosuna yapılan DNA analizinde, tabloda kullanılan kırmızı rengin insan kalbinden doku içerdiği ortaya çıkmıştır. Ressamı hâlâ hayattadır ancak inzivaya çekilmiş, etrafındakilerle iletişimi kesmiştir. Teresa kanıtları takip ederken kendini İtalya'nın el değmemiş bölgelerinden birinde, Slovenya sınırındaki Resia Vadisi’nde bulur. Bir yandan gizemli katilin kim olduğunu bulmaya çalışırken diğer yandan bölgenin trajik tarihini aydınlatarak okuru unutamayacağı bir maceraya sürükler. 

Ilaria Tuti anneliği, aidiyeti, kişisel ve kolektif belleği masaya yatırdığı Uyuyan Peri’de partizanlardan tanrıça kültlerine, sırlarla dolu Resia Vadisi’nden çarpık bir aile hikâyesine kadar her sayfada katman katman açılan sürükleyici olay örgüsüyle okura elinden bırakamayacağı bir roman vadediyor.

 
“Ürpertici ve düşündürücü…” The Guardian

“Gösterişli buluşlara ve doğaüstü dokunuşlara meraklı okurlar için soluk soluğa bir hikâye.” Kirkus Reviews

En önemli cümle
"Peri’nin uykusu, belki de ölümün uykusuydu."
Bu kitap neden önemli
Uyuyan Peri, 2021 yılı Sue Grafton Memorial Ödülü adayları arasında bulunuyor. Uyuyan Peri, Fransa, Almanya, İngiltere, Amerika başta olmak üzere 14 ülkeye satılmıştır. Ilaria Tuti, bir yandan Teresa üzerinden kişisel hafızaya dair sorular sorarken diğer yandan vadinin geçmişiyle kolektif hafızaya ve bunun insan hayatındaki önemine değinerek çok katmanlı bir çalışma ortaya koyuyor. Zekice işlenmiş polisiye kurgusunun yanında okura aidiyet, kimlik, insan olmak gibi kavramları da sorgulattığından tüdeşlerinden farklı bir yerde duruyor.
Anahtar kelime
Cinayet, Aşk, Arkadaşlık, Aidiyet, Kimlik, Kimlik Arayışı, Bellek, İkinci Dünya Savaşı, İtalya, Katil

Diğer kitaplara göz atın