Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi - Timaş Yayınları

yildizlar-arasi-dinlenme-tesisi-9789752468627.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi

Dünya'yı kurtarmak Dünya'nın en bencil insanına kalırsa sonuç ne olabilir?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 320s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ekim’20 / Ekim’20
Baskı Sayısı: 2
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-2468-62-7
Barkod: 9789752468627
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Yıldızlar arası seyahat acentasına sahip bir uzaylı, yakınından bile geçmesinin yasak olduğu Dünya'ya zorunlu iniş yapar. Hem de bu defa Amerika'da değil, Türkiye'de, Üsküdar'ın şirin evlerinin arasında, Kuzguncuk'ta buluruz onu. 
 
Hikâye bu ya, uzaylı Voxy'nin akıbeti sırf payını başkası yemesin diye yıllarca sevmediği halde Ezine peyniri yiyebilecek kadar bencil olan Fulya'nın insafına kalır. Kariyer planlamasında dünyayı kurtarmak olmasa da iş başa düşmüştür. Tek işi magazin programları izlemek olan ekürisi Melek, yakışıklı prensi Arslan, soğuk bilim insanı Yetkin Tokel ve şark kurnazı Feyyaz'la NASA'ya karşı yarışırlar. İşin içine bir de oğlunun mürüvvetini Dünya'nın sonundan önce görmek isteyen bir anne girince olaylar halay başına kadar uzanır. 
 
Peki Dünya'yı kurtarmak mümkün müdür? Bir avuç mahalleli NASA'dan daha hızlı olabilir mi? En önemlisi milli madenimiz bor konusunda en yetkili merci olan ve kül yutmazlığıyla nam salan Hamdi Bey'i ikna edebilecekler midir?
 
Sevgisinin sağlamasını yapma fırsatını bulup bocalayan Fulya ve birbirinden renkli ama sıradan ekibiyle insanlığın akıbeti ne olacaktır?
 
Sıcacık ve bol kahkahalarla dolu bu kitapta kendinizden parçalar bulacaksınız!

Ve üzgünüz, bu kitaptan sonra mahallenizdeki arsaya bakarken bir uzay gemisi görmeyi umacaksınız. 
Editörün görüşü
Genç bir yazar olmasına rağmen Elif İşleyen, kalemi cesur kullanmayı gerektiren absürt edebiyat türünde başlıyor yayın hayatına. Yazarlığın iyi bir gözlem gücüne ihtiyaç duyduğu fikrini doğrulayabilecek içeriden yakalanmış gözlemleri, bize metni, anlatıcıyı ve yazarı çok yakınımızda hissettiriyor. Komiğin yanındaki olmazsa olmazlardan dramı da hikâyeyle iyi harmanlıyor.
En önemli cümle
"Kafamı kaldırıp kızıl saçlı yabancının gözlerine baktım. Şu arsaya adım attığım andan itibaren çekip gitmediğim her saniye için pişmandım."
Bu kitap neden önemli
Genç yazar Elif İşleyen son zamanlarda yükselişte olan absürt komedi türünün zekice kurgulanmış bir örneğini sunuyor. Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi, yerel değerlerimizden kopmadan, aksine bu değerlerden beslenerek bencilliğin fedakârlığa nasıl dönüştüğünü anlatan bol kahkahalı bir Dünya'yı kurtarma hikâyesi.
Anahtar kelime
Uzaylı, Bor, Macera, Komedi, Aksiyon, Kahramanlık, Mahalle, Peynirci, Aşk, Romantizm

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL