Kaosun Kalbi - Timaş Yayınları

kaosun-kalbi-9789752468863.jpg
TANITIM VİDEOSU
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kaosun Kalbi

Kaosun Kalbinde bir süper kahraman, kendinden habersiz!
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 224s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’20 / Haziran’20
Baskı Sayısı: 2
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-2468-86-3
Barkod: 9789752468863
Alt Başlık: Mavi Ejder Serisi 1
120.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Bir sebep göstermeden öylece çekip giden annesi ve onun ardına düşen babasının yokluğunda yalnızlığına sığınan bir genç: Tibet...

Tibet'te büyüyen yalnızlığın açtığı boşluğu büyük bir misyonla doldurmaya hazırlanan karanlık bir güç...

Bizim ikinci bir sığınağımız var diyen, Nazilerin yaratıcısı ve Osmanlı vatandaşı Baron Sebottendorf'un zamanı aşıp bugüne ulaşan planları...

Bir şaman kehanetinde bahsedilen ve ortaya çıkması an meselesi olan Mavi Ejder...

Kaosun Kalbi İstanbul'da, tam da Yerebatan Sarnıcı'ndaki iki Medusa kafasının arasında başlıyor her şey! Yeniden...

Ricalü'l Gayb'ın gizlediği kadim kapı tekrar açıldığında bir süper kahraman olduğunu henüz bilmeyen ama farkında olmadan her şeyiyle buna hazırlanan Tibet kolları sıvıyor.

Hayatıyla ilgili gerçekleri öğrenmek dışında kahramanlıkla ilgili hiçbir planı olmasa da alemlerin birbirine açıldığı o kapıda büyük bir savaş onu çağırıyor!

Okurunu nefes nefese bırakan aksiyonuyla Kaosun Kalbi, son sayfaya kadar elinizden düşmeyecek!
Editörün görüşü
Kaosun Kalbi, fantastik türde kalem alınmış bir süper kahraman hikâyesi olmakla beraber bunu, bu coğrafya insanının duyarak büyüdüğü hikâyelerden beslenerek yapıyor. Ana karakter, hakkında yeni fikir sahibi olduğu süper gücünü, kendi geçmişini keşfederken esasında büyük medeniyetlere yurt olan İstanbul'un hikâyesini de keşfediyor okurla beraber. Yerebatan Sarnıcı'ndan İstanbul'un yer altı tünellerine kadar şehir üzerine de düşündüren Kaosun Kalbi, bir diğer yanda tarihin ve detayların bir bütün olduğunu hissettiriyor. Hikayeyi çözerken yol boyu yerine oturan taşlar, okurunu tarihe farklı bir açıdan bakmaya davet ediyor. Ezoterik inançlar, paralel evrenler, Nazi hayranlığı gibi birbirinden uzak gibi duran konuların başarılı bir şekilde harmanlandığı aksiyonu yüksek, tempoyu düşürmeden ilerlemeyi başarmış sürükleyici bir roman.
En önemli cümle
"Dünyayı dengelersen kozmosu dengelersin."
Bu kitap neden önemli
Türk tarihinin ve mitolojisinin bütünlüğünü gözardı etmeden kurgulanmış, aksiyonu ve merak unsuru hayli yüksek olan Kaosun Kalbi; fantastik edebiyat okurlarına, Marvel ve Netfliz seyircilerine hitap ediyor. Bir süper kahraman hikâyesi olarak işlenen bu fantastik roman, her yaştan okurun ilgisini çekebilecek tarihi ve mitsel öğeler taşıyor.
Anahtar kelime
İstanbul, Fantastik, Aksiyon, Gizem, Macera, Naziler, Führer, Baron

Diğer kitaplara göz atın