Sufilerin Sırları - Timaş Yayınları

sufilerin-sirlari-9786059778978.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Sufilerin Sırları

Hakk’ın dükkânı, insandır. Bu dükkânda Rahman’ın sıfatları bulunmakta, öyleyse Allah’ın sendeki sıfatlarını gör!
Marka: Sufi Kitap
Kitaplık: Sufi Kitaplığı
Diziler: Tasavvuf Klasikleri
Sayfa / Ebat: 400s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’20 / Ekim’21
Baskı Sayısı: 3
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-9778-97-8
Barkod: 9786059778978
Üst Başlık: Veledname
Orijinal Dil: Farsça
85.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Bu eser, Hz. Mevlâna’nın Mesnevî’sinin çok veciz ve muhteşem bir özetidir. Bu eser, Hz. Mevlâna’nın o şaheserindeki sırların ve verdiği mesajların özlü bir açıklamasıdır. O yüzden mânevî etkisiyle okurun içine işler, yüreğine dokunur. Bu kitap, başta Hz. Mevlâna olmak üzere büyük velilerin Allah aşklarını dillendiren ve sûfîlerin bu dünya ve öte âlemle ilgili sırlarının bir kısmını okuyucularıyla paylaşan bir sırlar hazinesidir. Bu eser, insanı dünyaya ve geçici dünya zevklerine taparcasına bağlanmaktan kurtarıp, Allah aşkıyla coşturan bir irfan hazinesidir. Bu eser, insanları gafletten uyandırıp Hakk’a yönelten eşsiz bir rehber, çok değerli bir kılavuzdur. Bu eser, dünya hayhuyundan yakasını kurtarıp kalbini Allah’a yöneltmek isteyenlere kapılar açar. Bununla da kalmaz, okuruna öte dünyayı eliyle tutacak ve gözüyle görecek şekilde capcanlı olarak tasvir eder.
Editörün görüşü
Sultan Veled hazretleri, Hz. Mevlâna’nın mânevî mirasına en fazla yatkın, babasının demek istediklerini en iyi anlayan ve ruhen en olgunlaşmış oğluydu. Aynı zamanda en seçkin ve en değerli müridi. Hz. Mevlâna, kendisinin tek gerçek mânevî mirasçısı olarak Sultan Veled’i görmüş ve bunu açıkça söylemiştir. Tam adı Bahâeddin Muhammed Veled olan Sultan Veled'in bu mükemmel eseri tasavvuf yolunun sâliklerine bazı "esrar"ı anlatmakta...
En önemli cümle
Hakk’ın dükkânı, insandır. Bu dükkânda Rahman’ın sıfatları bulunmakta, öyleyse Allah’ın sendeki sıfatlarını gör!
Bu kitap neden önemli
Bu kitap, insanı dünyaya ve geçici dünya zevklerine bağlanmaktan kurtarıp Allah aşkıyla coşturan bir irfan hazinesidir. Başta Hz. Mevlâna olmak üzere büyük velilerin Allah aşklarını dillendiren ve sûfîlerin bu dünya ve öte âlemle ilgili sırlarının bir kısmını okuyucularıyla paylaşan bir sırlar hazinesidir. Bu eser, insanları gafletten uyandırıp Hakk’a yönelten eşsiz bir rehber, çok değerli bir kılavuzdur.
Anahtar kelime
Mesnevi, İrfan, Allah Aşkı, Tasavvuf, Edeb

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kalbin-halleri-9786257949613.jpg

Kalbin Halleri

İmam Gazâlî
Sufi Kitap
35.00 TL