Cehennem Çiçekleri - Timaş Yayınları

cehennem-cicekleri-9789752468672.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Cehennem Çiçekleri

Çoksatan İtalyan yazar Ilaria Tuti'den insan olmanın sınırlarına dair nefes kesici bir polisiye: Cehennem Çiçekleri
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 352s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’19 / Ağustos’22
Baskı Sayısı: 2
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-2468-67-2
Barkod: 9789752468672
145.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
“Kendini tehdit altında hissettiği için öldüren bir hayvanın katil olduğunu söyleyebilir mi?

Ilaria Tuti'nin ilk haftada 3 baskı yapan, 70.000'den fazla satarak çoksatanlar listesine giren kitabı Cehennem Çicekleri, 14 dile çevrildikten sonra şimdi  Türkçede!
 
İtalyan Alplerinin ortasında, yaşlı ormanın içinde gözleri oyulmuş bir ceset bulunur. Korkunç cinayetler serisinin ilki gibi görünür. Acaba bir sonraki cinayet ne zaman işlenecektir? Ya da işlenecek midir?
 
Başkomiser Teresa Battaglia, altmışlarının ortasında, adli profil oluşturma konusunda hayli başarılı bir dedektiftir. Yıllar boyunca verdiği mücadeleler sonunda ekibindeki herkesin sarsılmaz saygısını kazanmıştır. Fakat bir gün ekibe yeni katılan genç dedektife güvenip güvenemeyeceğini kestiremez. Daha da kötüsü kendisine güvenebilecek midir? Hastalığı onu her an yarı yolda bırakabilir ve Teresa bu korkuyla hastalığına yenik düşmeden önce davayı çözmelidir. Peki hiç varolmamış birini bulmak için ne yapması gerekir? Aradığı kişi gerçekten bir katil midir?

Bir polisiye romanı olmasına rağmen okura insan olmak, çocuk kalmak ve saflık üzerine düşündüren, aynı zamanda akıcı bir kurguyla kimsenin elinden bırakamayacağı bir kitap!

"Ilaria Tuti'nin çıkış romanı bir gerilim-polisiye ama bunun yolu ölümden ve gizemden geçmiyor; tam olarak hayatın içinden geçiyor." -Vanity Fair
 
 
 
Editörün görüşü
İtalyan polisiyesinin başarılı örneklerinden biri olan Cehennem Çiçekleri hem aksiyonu yüksek bir kurguya sahip hem de dramatik açıdan hayli güçlü bir çalışma. Yıllar önce savaş döneminde bir bilim adamının yaptığı deneyle sevginin ne kadar kuvvetli bir dönüştürücü olduğunu kayıt altına alınması Cehennem Çiçekleri’nin hikayesine temel oluşturmuş. Hem neler olduğunu çözmeye çalışıyor hem de insan dünyasının duygu denizine ve çocukluğuna dalıyoruz. Macerayı önceleyen diğer polisiye metinlerinden çok farklı bir yerde duruyor.
En önemli cümle
“Kendini tehdit altında hissettiği için öldüren bir hayvanın katil olduğunu söyleyebilir misiniz?”
Bu kitap neden önemli
10'dan fazla dile çevrilen, çoksatan listelerine giren Cehennem Çiçekleri, polisiye bir kurgu olmakla beraber insan olmanın ve insan kalmanın üzerine kafa yorduran bir kitap olduğu için her türden okura hitap ediyor. Okuru eleştirel düşünmeye davet ettiği için özellikle öğretmenlerin öğrencilerine tavsiye edebileceği, faydalı ve akıcı bir çalışmadır.
Anahtar kelime
Cinayet, Kayıp, Çocuk, Çocukluk, Yardımlaşma, Dayanışma, Koruma, Naiflik, Hastalık, Arkadaşlık

Diğer kitaplara göz atın