Kadınlar Alayı - Timaş Yayınları

kadinlar-alayi-9789752468054.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kadınlar Alayı

Holmes-Russell ortaklığında yepyeni bir macera!
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 304s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’17 / Mayıs’17
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-975-2468-05-4
Barkod: 9789752468054
Üst Başlık: Bir Mary Russell ve Sherlock Holmes Polisiyesi
Orijinal Dil: İngilizce
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

“Nihayet Holmes’a farklı gözle bakabilen ve ona layık bir yardımcı bulmuş bir yazara rastladım. Laurie R. King, büyük dedektifle dağda-bayırda karşılaşan, hatta onun üstüne basıp ezmesine ramak kalan Mary Russell’da bulmacayı çözmüş.” SEVİN OKYAY

 

Arıcının Çırağı’nın devam kitabı olan Kadınlar Alayı’nda Mary Russell-Sherlock Holmes hikâyeleri soluksuz bir şekilde devam ediyor!

1921 yılıydı ve Sherlock Holmes’un parlak çırağı Mary Russell, -şimdi dereceyle Oxford Üniversitesi teoloji mezunu bir kadın olarak- oldukça büyük bir miras edinme eşiğindeydi.

Kadın haklarına ve teolojiye yaklaşımıyla dikkatleri üzerine çeken yeni bir tapınağın karizmatik lideri Margery Childe’la şans eseri tanışıp elinde olmadan ona ve Margery’nin çoğu zengin, eğitimli genç kadınlardan oluşan çevresine çekilirken olaylar kendisine şu soruyu sorduracaktı; söz konusu “Yeni Tapınak” kötü niyetli şeylerin bir örtüsü olabilir miydi?

Şimdi artık bir yanda Margery’nin mistisizmini, diğer yanda Holmes’a karşı içinde derinleşen sevgiyi kabullenmenin yarattığı iç çatışmaların eşiğindedir Mary Russell. Ve ustası Holmes’un desteğini ve üstün zekâsını her zaman arkasında hissederek, karşılaşacağı büyük tehlikeden habersiz bir şekilde tapınağın sırrının peşine düşer. 

Bu kitapla Nero Polisiye-Kurgu Dalında En İyi Kitap Ödülü’nü alan ödüllü yazar Laurie R. King, sizi umulmadık bir maceranın içine çekerken, Holmes ve Russell ortaklığında şaşırtıcı bir dönüşüme işaret ediyor.

Editörün görüşü
Yurtdışında oldukça ilgi gören bu Sherlock-Mary Russell serisinin ikinci kitabını raflarda yerini aldı. İlk kitap Arıcının Çırağı özellikle Sevin Okyay gibi tanınmış isimlerin de dikkatini çekmiş ve bu durum kitabın seyrinde etkili olmuştu. Sherlock Holmes hayranları ve özellikle kadın okurlar için bulunmaz bir seri... Laurie R. King The New York Times Bestseller Yazarı... Bunlar dışında daha pek çok ödülü var. Ayrıca bu kitap BBC Radio'da radyo tiyatrosu olarak uyarlandı ve dört bölüm olarak yayınlandı.
En önemli cümle
"Bir kadının sezgileri bazen en mantıklı çıkarımlardan bile daha değerli olabilir. Karmaşık beyinleriyle art arda sıraladıkları senaryoları mutlaka dikkate alın."
Bu kitap neden önemli
Sherlock hayranlarına müjde verme zamanı... Yepyeni maceralar ve yeni bir karakterle Sherlock dünyasına geri dönüyoruz. Bu kitapla yazar, "Nero Polisiye Kurgu Dalında En İyi Kitap Ödülü"nü kazandı. Uzun süre New York Times’ın çok satan kitaplar kategorisinde yer alan Mary Russell-Sherlock Holmes maceralarının devam ettiği çok satan bir serinin ikinci kitabı. Sherlock Holmes hayranları ve özellikle kadın okurlar için bulunmaz bir seri, çünkü Sherlock'un yanında yükselen ve kimi zaman onu bile şaşırtan bir kadın karakter Mary Russell...
Anahtar kelime
Sherlock Holmes, Polisiye, Dedektif, Dedektiflik, Dr. Watson, Mary Russell, Gizem, Cinayet

Diğer kitaplara göz atın