Sherlock Holmes 1- İlk Macera - Timaş Yayınları

sherlock-holmes-1--ilk-macera-9789752468689.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Sherlock Holmes 1- İlk Macera

Sherlock Holmes ve biricik ortağı Doktor Watson'ın maceraları kaldığı yerden devam ediyor!
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Polisiye
Sayfa / Ebat: 216s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Haziran’19 / Aralık’22
Baskı Sayısı: 3
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-2468-68-9
Barkod: 9789752468689
Alt Başlık: İlk Macera
Orijinal Dil: İngilizce
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Baker Sokağı'ndaki 221 B numaralı evindeki ünlü kiracı Sherlock Holmes...
Zekâsı, karizması ve çokça huysuzluğuyla bilinen, çözülemeyen tüm olayların içinden alnının akıyla çıkan başarılı dedektifin aksiyon, eğlence ve heyecan dolu maceraları yeniden okurlarla buluşuyor! 

Sherlock Holmes'ün dedektiflik kariyerini başlatan olay neydi? Dışişleri Bakanlığı'ndan çalınan gizli antlaşma kimlerin eline geçti? Musgrave ailesinin kimsenin bilmediği, çok önemli sırrı neydi? Bayan Stoner'ın kız kardeşinin ölümüne sebep olan benekli kordonun gizemi nasıl çözüldü? Bir İngiliz lorduyla evlendikten hemen sonra firar eden Amerikalı gelinin hikâyesi nasıl nihayetlendi? Avrupa'yı savaşın eşiğine getiren kayıp mektubun sorumlusu kimdi? 

Polisiye tarihine damgasını vuran Sir Arthur Conan Doyle'un kaleminden hepsi ve daha fazlası İlk Macera'da...
Editörün görüşü
Dünyaya mal olmuş, sayısız film, dizi ve tiyatro uyarlamasıyla polisiyenin en popüler kahramanı haline gelmiştir Sherlock Holmes. Ve bu karaktere hayat veren Sir Arthur Conan Doyle polisiye, hatta edebiyat tarihine altın harflerle yazdırmıştır adını. Bu yüzden Sherlock Holmes ve biricik dostu Dr Watson’ın maceraları, polisiye seven herkes için okunması gerekenler listesinin ilk sırasında geliyor. Özenli bir çeviriyle sunduğumuz seride Arthur Conan Doyle’un kaleme aldığı tüm Sherlock Holmes hikâyelerini ve romanlarını bulacaksınız.
En önemli cümle
“Tüm gerçeği bilmeden yorum yapmak en büyük hatadır.”
Bu kitap neden önemli
-Sherlock Holmes polisiye edebiyatta çığır açmış ünlü bir dedektiftir ve her yaştan okura hitap eder. -Kült bir polisiye karakteri olan Sherlock Holmes'ün maceraları okullarda öğretmenler tarafından öğrencilere tavsiye edilir. -Saffet Günersel'in özenli çevirisiyle hem okuması kolay hem de özgün içeriği korunarak başarılı bir çeviri örneği olarak çalışılmıştır.
Anahtar kelime
Polisiye, Aksiyon, Macera, Gizem, Sır, Katil, Cinayet, Hırsızlık, Dava, Dostluk, Sherlock Holmes

Diğer kitaplara göz atın