Yazdıklarıyla Yaşayanlar I - Timaş Yayınları

yazdiklariyla-yasayanlar-i-9789752468542.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Yazdıklarıyla Yaşayanlar I

Yazdıklarıyla yaşayanların o hep merak ettiğiniz hayatları!
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Biyografi
Sayfa / Ebat: 288s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’18 / Mart’18
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-2468-54-2
Barkod: 9789752468542
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Öldükten sonra tüm yazdıklarının yakılmasını isteyen Kafka, en büyük zaafı kumardan kaçıp Kumarbaz'ı yazan Dostoyevski, varlığına delil ararken elinde kalem bulan Camus, bir savaşın ortasında tüm coşkusuyla yurtsuz kalan Stefan Zweig ve daha birçok yazarın o bilmek istediğimiz hikâyeleri...

Yazdıklarıyla Yaşayanlar
 ruhunuza dokunan büyük yazarların eserleriyle iç içe geçmiş hayatlarını anlatıyor. Hasan Saraç, okuma serüveninde yazarlarla kurduğu dostluğa okurlarını da dahil ediyor.

Altını çizdiğiniz cümlelerin sahiplerini yakından tanımak, hikâyelerinin hikâyelerini dinlemek ve yazarların hayatlarına şahit olmak için Yazdıklarıyla Yaşayanlar doğru bir kitap.
 
Editörün görüşü
Hasan Saraç, uzun ve nitelikli okuma serüveni boyunca yazarlarla kurduğu bağı okurları için derledi. İsimlerini sıkça duyduğumuz, kitaplarını okuduğumuz, yaşamları yazının etrafında şekillenen büyük yazarların hayatlarına dair bütünlüklü, anlaşılır ve ruhu olan 25 portre yazısı serinin ilk kitabında.
En önemli cümle
“Yazmak hayatın kendisi değildir ama bazen hayata dönüşün bir yolu olabilir.”
Bu kitap neden önemli
Yazarların hayatlarını, onların yazdığı eserlerin doğasına uygun bir şekilde, edebi bir dille ele aldığı için farklı bir çalışma. Yazarların hayatlarını ele alırken kronolojik sıra eserler üzerinden ilerliyor ve hayatlarıyla eserleri ele alınan yazar için daha bütüncül bir hayat hikayesi çıkıyor ortaya. Bu noktada okura farklı bir bakış sunuyor. Dünya edebiyatındaki popüler yazarları ele aldığından genç okur kitlesi için bir başvuru niteliği taşıyor.
Anahtar kelime
Biyografi, Yazar, Yazarlık, Yazmak, Roman, Hikaye, Dünya Edebiyatı, Türk Edebiyatı, Romantizm, Varoluşçuluk, Gerçeküstücülük

Diğer kitaplara göz atın