The Ottoman Empire: A History (İngilizce) - Timaş Yayınları

the-ottoman-empire-a-history-ingilizce-9786050846430.jpg

The Ottoman Empire: A History (İngilizce)

600 years in a single book!
Marka: Timaş Akademi
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 400s. / 16,5*24
İlk ve Son Baskı: Aralık’22 / Aralık’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4643-0
Barkod: 9786050846430
Dil: İngilizce
Orijinal Dil: İngilizce
400.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Osmanlı İmparatorluğu hakkında İngilizce yazılmış bir ders kitabı olan bu eser, iki ana bölümden oluşuyor: İlk bölümde imparatorluk tarihinde meydana gelmiş bütün büyük siyasi ve askerî olaylar aktarılıyor. İkinci bölümde ise İmparatorluğun ekonomi, hukuk, finans alanında faaliyet gösteren kurumları ve genel olarak devletin devamlılığını sağlayan kurumsal yapısı ayrıntılı biçimde ele alınıyor. Anlatılan konuların daha kolay anlaşılması için her bölüm kendi içinde alt bölümlere ayrılmış. Buna ek olarak her bölümün başında bölümün kapsadığı tarih aralığında meydana gelen olayların kronolojisi verilmiş. Devletin tarihinde önemli yeri olan kavramlar da ayrıca açıklanmış. Yine her bölümün sonunda konuyla ilgili okumalarını derinleştirmek isteyenler için okuma tavsiyeleri yer alıyor. 
 
Akıcı bir üslupla kaleme alınan, rahat okunan bu kitap Osmanlı İmparatorluğu hakkında sıkça gündeme getirilen bazı sorulara da cevap veriyor: Diğer imparatorluklarla kıyaslandığında Osmanlı İmparatorluğu'nun dünya tarihindeki yeri nedir? Osmanlı İmparatorluğu'nun bu kadar uzun süre ayakta kalabilmesinin sırrı nedir? Osmanlı İmparatorluğu Batı Asya imparatorluğu muydu, yoksa Akdeniz devleti miydi? Kitabı okuyanların temel düzeyde Osmanlı İmparatorluğu'na dair sorusunun kalmayacağını garanti etmek mümkün.
Editörün görüşü
Gökhan Çetinsaya, akademide tanınan, alanında yetkinliği tartışılmayan bir isim. The Ottoman Empire: A History, Osmanlı İmparatorluğu'nun uzun tarihsel serüvenini tek bir ciltte toplamayı başaran kıymetli bir eser. Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili kayda değer bütün siyasi ve askerî gelişmeleri, aynı zamanda önemli kavramları ve kurumları tafsilatlı bir şekilde anlatan bu kitap, Osmanlı tarihine giriş niteliği taşıyan diğer eserler arasında kuvvetli bir seçenek olarak öne çıkacaktır.
En önemli cümle
If anything, the decline in Ottoman military strength only increased the might of the empire’s ‘soft power’, as the Ottomans – the last independent Islamic political entity – came increasingly to serve as the defender of the Islamic caliphate and the world’s roughly 300 million Muslims in the face of European imperialism and colonialism.
Bu kitap neden önemli
Bu kitap Timaş Akademi bünyesinde yayımlanacak ilk İngilizce kitap. Yazarı ise saygın bir akademisyen olan Gökhan Çetinsaya. Yazım tarzı olarak da Akademi altında çıkan diğer kitaplardan farklı bir üsluba sahip. Ders kitabı olması niyetiyle yazılan bu kitapta, Osmanlı İmparatorluğu'nun uzun tarihi tek bir ciltte ele alınmış. Osmanlı İmparatorluğu'nda meydana gelen bütün büyük siyasi ve askerî hadiselerin yanı sıra, imparatorluğun kurumları ve işleyiş yapısı da detaylı şekilde anlatılıyor. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu hakkında bilgisi sınırlı olan yabancı okurlar için bir başlangıç kitabı olma niteliğinden ötürü çok mühim bir eser.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
osmanlinin-bagdattaki-son-yillari-9786256582088.jpg

Osmanlı’nın Bağdat’taki Son Yılları

Timaş Akademi
440.00 TL
18-yuzyilin-ikinci-yarisinda-osmanlida-sarraflar-ve-iliski-aglari-9786256582064.jpg

18. Yüzyılın İkinci Yarısında Osmanlı'da Sarraflar Ve İlişki Ağları

Ertan Ünlü
Timaş Akademi
250.00 TL